Epidemia koronawirusa, która zaczęła się szerzyć w pierwszych miesiącach 2020 r., wpływa na działalność naszego stowarzyszenia, jednak nie spowodowała całkowitego zawieszenia działalności jedynie zmniejszenie skali i zakresu  działań.

Styczeń 2020

• współorganizacja spotkania „wspólne kolędowanie” dla  grup i stowarzyszeń działających przy parafii św. Pawła Apostoła
  • spotkanie z wolontariuszami zaangażowanymi w realizację działań projektowych – „CZAS na UTW”
  • organizowanie cotygodniowych spotkań dla KKS

Luty 2020

• podsumowanie konkursu pn. „Konkursu z Bonusem” dotyczącego angażowania w działania promujące   kolpingowską  kawę  Tatic
  • organizowanie cotygodniowych spotkań dla KKS
  • udział przedstawicieli stowarzyszenia oraz KKS w spotkaniu z Klubem Seniora w Sobolowie  działającym przy Domu Kultury
  • organizacja  spotkania w restauracji  dla seniorów  w ramach realizowanej przez stowarzyszenie akcji  „Niedzielny Obiad Seniora”
  • organizacja dla KKS spotkania z cyklu „katecheza dla dorosłych”
  • organizacja warsztatów rękodzielniczych dla seniorów
  • organizacja dla seniorów wspólne wyjścia do kina na film pt:,”Najświętsze Serce”

Marzec 2020

• organizacja Dnia  Kobiet w Kolpingowskim Klubie Seniora – montaż poetycki pt:, „Kwiaty w poezji” w wykonaniu członkiń bocheńskiego KKS
  • PANDEMIA – przeniesienie działalności do Internetu –  udostępnianie dla seniorów online – wykładów; sztuk teatralnych, wystaw, gimnastyki

Kwiecień 2020

• włączenie się w akcję  „SOLIDARNI Z SENIORAMI – razem damy radę!” – dostarczanie seniorom pakietów przygotowanych przez stowarzyszenie MANKO
  •  zainicjowanie akcji  „#maseczkadlaseniora” – przygotowanie dla seniorów z KKS pakietów z maseczkami i rękawiczkami

Maj 2020

• kontynuacja akcji  „SOLIDARNI Z SENIORAMI – razem damy radę!”,  „#maseczkadlaseniora”
  • nawiązanie współpracy z stowarzyszeniem „Bochniacy” w zakresie wsparcia seniorów
  • włączenie się w pomoc dla Dzieła Kolpinga w Hondurasie – udział w akcji „#razemdlaHondurasu”
  • zainicjowanie akcji „majówkazkrzyzówką” – opracowywanie i udostępnianie online krzyżówek tematycznych

Czerwiec 2020

•  wznawianie cotygodniowych   spotkań  seniorów z KKS
  • wznowienie punktu wydawania Ogólnopolskiej Karty Seniora

Lipiec 2020

• rozpoczęcie realizacji projektu  „SENIORALNA AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA”  (organizacja warsztatów, wykładów dla seniorów)
  • wybór Ks. Prałata Jana Nowakowskiego  – Prezes bocheńskiego Kolpinga na  Prezesa Krajowego Dzieła Kolpinga w Polsce

Sierpień 2020

• wznowienie spotkań z cyklu „katecheza dla dorosłych”
  • rozpoczęcie realizacji projektu dla seniorów pn. „Dzielimy się chlebem, dzielimy się niebem”  (warsztaty kulinarne, seminaria, forum seniorów)
  • prowadzenie akcji  „bukiety zielne”

Wrzesień 2020

• organizacja spotkań z podróżnikiem J. Majka p.t. „Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat”
  • podjęcie akcji wolontarystycznej „Sprzątanie Świata”
  • kontynuacja działań projektowych „Senioralna Aktywność Społeczna” oraz „Dzielimy się chlebem, dzielimy się niebem”

• przygotowanie akcji „kartka dla seniora”
  • przyjęcie relikwii bł. Adolpha Kolpinga
  • Poświęcenie sztandaru Stowarzyszenia „Rodzina Kolpinga w Bochni”
  • obchody 10-lecia działalności Stowarzyszenia

Listopad 2020

• wznowienie akcji  „Kartka dla Seniora”
  • wznowienie wydawania karty seniora

Grudzień 2020

• współorganizacja  odchodów Jubileusz 30-lecia powstania Dzieła Kolpinga w Polsce
  • organizacja warsztatów: mydlarskich,  florystycznych, caravaningu.