„SENIORALNA AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA” – Punkt Wolontariatu Senioralnego

/, Aktualności Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Bochni, klub seniora, UTW/„SENIORALNA AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA” – Punkt Wolontariatu Senioralnego
     „SENIORALNA AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA” – Punkt Wolontariatu Senioralnego
Bocheński Kolping od wielu lat działa w zakresie aktywizacji osób starszych w tym aktywizacji społecznej i obywatelskiej. Aktualnie uruchamiamy Punkt Wolontariatu Senioralnego – będzie to pierwsze tego typu miejsce w Bochni, którego celem jest rozwój i wsparcie aktywności seniorów w zakresie wolontariatu senioralnego. Punkt powstaje w ramach projektu „SENIORALNA AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA”, poza promocją idei wolontariatu wśród seniorów, będziemy organizować szkolenia pozwalające zdobić nowe umiejętności oraz wiedzę na temat wolontariatu jak również pomagać osobom starszym zaangażować się w wolontariat, informować o ofertach dla wolontariuszy-seniorów.
Oferta dla  seniorów, którzy po przejściu na emeryturę chcą zostać wolontariuszami, przez wolontariat mogą ciekawie i pożytecznie spędzać wolny czas, poznać nowych ludzi oraz zrobić coś dobrego dla innych.
Projekt „SENIORALNA AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA” jest dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020