Kolpingowski Program Wsparcia Seniorów

/, klub seniora, Kolpingowski Program Wsparcia Seniorów/Kolpingowski Program Wsparcia Seniorów

„Kolpingowski Program Wsparcia Seniorów” (okres realizacji 01.03 – 31.12.2018) to innowacyjny projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni” skierowany do co najmniej 50 osób starszych (głównie mieszkańców Bochni)   zarówno do członków Kolpingowskiego Klubu Seniora jak i osób starszych osamotnionych.

Celem projektu jest wsparcie seniorów i przeciwdziałanie ich osamotnieniu poprzez stworzenie warunków do integracji wewnątrzpokoleniowej (spotkania integracyjne, niedzielony obiad dla seniora – usługa społeczna, wspólne wyjścia), aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym  jak również umożliwienie seniorom do korzystania ze zniżek na terenie naszego kraju jakie przysługują posiadaczom Ogólnopolskiej Karty Seniora (wydanie bocheńskiej edycji OKS).

Projekt zakłada edycje 500 szt. bocheńskiej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora, organizacje spotkań integracyjnych (m.in. „majówka z Kolpingiem”, „niedzielny obiad dla seniora”, „wyjścia na kawkę”).

W siedzibie stowarzyszenia prowadzony będzie punkt wydawania bocheńskiej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora, punkt będzie czynny w poniedziałki w godz. od 11.00 do 13.00

„Kolpingowski Program Wsparcia Seniorów” – zadanie publiczne współfinansowane ze środków Gminy Miasta Bochnia w ramach otwartego konkursu ofert  w dziedzinie działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym.