/, Aktualności Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Bochni, klub seniora, UTW, wydarzenia/Funkcjonowanie bocheńskiego Kolpinga w nowej rzeczywistości z pandemią koronawirusa

Wraz z początkiem pandemii stanęliśmy przed wyzwaniem przetrwania w niełatwym momencie. Praktycznie z dnia na dzień, wszystkie zaplanowane działania musieliśmy odwołać. Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest niezwykle trudna, na początku trwania pandemii nasze stowarzyszenie nie wiedziało, jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Po pierwszym szoku, jaki wywołała epidemia koronawirusa, przeanalizowaliśmy swoje działania i postanowiliśmy przestawić się na zupełnie inny tryb pracy oraz przenieść znaczną część swojej aktywność do sieci. Nasze stowarzyszenie włączyło się do akcji #zostańwdomu udostępniając na swoim profilu FB wydarzenia odbywające się online czyli wirtualne zwiedzania muzeów oraz przedstawienia teatralne, wykłady, zajęcia z gimnastyki.

Dodatkowo przyłączyliśmy się do akcji „Solidarność z Seniorami – razem damy radę” prowadzanej przez naszego partnera Stowarzyszenie MANKO, równocześnie inicjując własne akcje m.in. #maseczkadlaseniora (pakiety maseczkek i rękawiczek). Nasze stowarzyszenie wykazało się umiejętnością adaptacji do niełatwych warunków,  podejmując się dostarczania seniorom do domów różnych materiałów związanych z rozrywką i bezpieczeństwem. Przygotowaliśmy również akcję edukacyjną z wykorzystaniem krzyżówek tematycznych  z hasłem – przekazem dla seniorów. Członkowie naszego stowarzyszenia  opracowując krzyżówki wykazali się dużą kreatywnością.

#zostańwdoumu

#wspierajseniora