DARMOWE PORADY PRAWNE

//DARMOWE PORADY PRAWNE

Od 2016 roku istnieje możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych, zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni” w ramach zadania publicznego „Prowadzenie w roku 2018 na terenie powiatu bocheńskiego dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w miejscowości Drwinia i Lipnica Murowana”  realizowanego na podstawie umowy zawartej z Powiatem Bocheńskim prowadzi dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w miejscowości Drwinia i Lipnica Murowana.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej (NPP) czynne są w dni powszednie od poniedziałku do piątku, przez 4 godziny, dyżury prawników są świadczone w różnych godzinach, aby  z pomocy mogły skorzystać osoby o różnych porach dnia.

Zgodnie z ustawą, z pomocy mogą skorzystać osoby, które nie ukończyły 26 lat lub ukończyły 65 lat, a ponadto beneficjenci pomocy społecznej, posiadacze Karty Dużej Rodziny, kombatanci, osoby posiadające zaświadczenie wydawane na podstawie ustawy o kombatantach, weterani, a także dotknięci klęską żywiołową, awarią czy katastrofą naturalną jak również kobiety w ciąży.

Pomoc prawna może polegać na udzieleniu porady, informacji czy pomocy w sporządzeniu projektu pisma.

Prawo do pomocy prawnej nie jest ograniczone terytorialnie, każda osoba uprawniona może skorzystać z porady w dowolnym punkcie.

Bocheński „Kolping” prowadzi ponadto na swojej stronie internetowej cykl powszechnie dostępnych artykułów z poradami prawnymi oraz filmy edukacyjne na portalu youtube /kanał: kolpingbochnia/.

W Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w miejscowości Drwinia i Lipnica Murowana porad udzielają: – radcy prawni, prawnik po aplikacji adwokackiej, aplikant radcowski, doktorant prawa, adwokat.

Harmonogram dyżurów prawników w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej:

Punkt NPP w Drwini:

Poniedziałek   13.00 – 17.00

Wtorek           12.00 –  16.00

Środa             14.00 –  18.00

Czwartek       09.00 –  13.00

Piątek             08.00  – 12.00

Punkt NPP w Lipnicy Murowanej:

Poniedziałek   08.00 – 12.00

Wtorek           14.00  – 18.00

Środa               9.00 –   13.00

Czwartek         14.00 – 18.00

Piątek               09.00  -13.00

Szczegółowe informacje o darmowych porad prawnych można uzyskać w:

Centrum Obsługi Zadania  (biuro projektu)

Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”

1. Wyspiańskiego 25, 32-700 Bochnia

tel./fax: 14/635 11 17 ; 886 249 251

email: bochnia@kolping.pl

Zadanie jest finansowane ze środków budżetu państwa.