„Aktywny CZAS Seniora”

Projekt „Aktywny CZAS Seniora”  to propozycja dla seniorów zrzeszonych w Kolpingowskim Klubie Seniora mający na celu przeciwdziałanie problemowi marginalizacji i  samotności  osób starszych poprzez zwiększenie różnorodności oraz  poprawę jakości oferty spędzania wolnego czasu.

Przy realizacji projektu położony będzie nacisk na łączenie elementu aktywizacji osób starszych  zróżnicowanych form aktywności w tym upowszechnianie wolontariatu wśród seniorów.

Projekt zakłada popularyzowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu w tym aktywizację ruchową (nordic walking, gimnastka), poznawanie regionu (wycieczki), udział w wydarzeniu kulturalnym (spektakl/kino), warsztaty inspiracji (m.in. warsztaty mydlarskie, decupage, robienia kartek i stroików okolicznościowych itp.) oraz integracje (spotkania integracyjne)

Stowarzyszenie  zaprasza wszystkich seniorów z Kolpingowskiego Klubu Seniorachętnych do wspólnego spędzania czasu, do udziału w zaplanowanych działaniach:

• Warsztataty inspiracji – „znajdź swoją pasję”)
  1. warsztaty mydlarskie
  2. warsztaty decupage
  3. warsztaty cardmakingu (tworzenie kartek okolicznościowych)
  4. warsztaty florystyczne
  • Spotkania integracyjne (spotkanie/grill w ŁÓŚu, spotkanie z okazji Dnia Seniora)

• Seniorzy bliżej kultury
  1. wyjazd do teatru
  2. wyjście do kina
  • Aktywność ruchowa (nordic walking; ćwiczenia na zielonej siłowni)

• „Podróże na emeryturze” (wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej)

Projekt realizowany jest w okresie od  1 marca 2021 do 30 grudnia 2021, warsztaty będą realizowane w siedzibie stowarzyszenia w Bochni, ul. Wyspiańskiego 25 (dolny kościół św. Pawła Ap.).

Realizatorem projektu  „Aktywny CZAS Seniora”  jest Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”, które otrzymało  dofinansowanie ze środków Gminy Miasta Bochnia w ramach otwartego konkursu ofert na realizowanie zadania publicznego  w dziedzinie działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym.