PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ SENIORÓW REALIZOWANYCH W 2018 cz.1

/, Aktualności Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Bochni, klub seniora/PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ SENIORÓW REALIZOWANYCH W 2018 cz.1

W 2018 Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni” zrealizował co najmniej 5 projektów na rzecz wspierania i aktywizacji osób starszych z różnych obszarów w tym:

KOLPINGOWSKI PROGRAM WSPARCIA SENIORÓW, projekt współfinansowany z dotacji otrzymanej z Urzędu Miasta Bochnia w wysokości 1600zł, całkowity koszt projektu to 2356zł.

W ramach zadania zorganizowano m.in. spotkanie integracyjne pn. „Majówka z Kolpingiem” dla 52 osób starszych; spotkanie integracyjne „Niedzielny obiad dla seniora” dla 37 osób starszych. Zorganizowano wyjście do kina dla 25 osób starszych. Ogółem w działaniach projektowych uczestniczyło 66 osób starszych.

Ponadto w ramach projektu wydano 500 szt. Ogólnopolskiej Kary Seniora edycja bocheńska, koszt wydania ww. kart seniora to ponad 1000zł.

„SPACER DO NIEPODLEGŁOŚCI” (projekt realizowany w partnerstwie z PTTK oddz. Bochnia) projekt współfinansowany z dotacji otrzymanej z Urzędu Miasta Bochnia w wysokości 2600zł, całkowity koszt projektu to 6325zł.

W ramach projektu zostały zorganizowane 4 wycieczki, program wycieczek był dostosowany do potrzeb i możliwości osób starszych. Dla 86 osób starszych zorganizowano wycieczki „biograficzno- historyczne” do miejsc związanych z historią odzyskania niepodległości w tym:

1. Marcinkowice, Muszyna, Powroźnik, Tylicz
  2. Kąśna Dolna, Gorlice, Dukla, Binarowa
  3. Łańcut, Rzeszów
  4. Nowy Wiśnicz

„SZTUKA ŻYCIA” (lider projektu Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Krakowie-Nowym Bieżanowie) projekt finansowany z Rządowego Programu ASOS.

W ramach projektu realizowano bardzo wiele różnorodnych działań m.in.

1. wycieczki, spotkania integracyjne (Kraków, Staniątki, Niepołomice, Brzesko, Porąbka Uszewska, Dębno)
  2. Wyjazdy do Muzeów w Krakowie
  3. Wyjazd do Nowego Sącza do Miasteczka Galicyjskiego oraz Parku Etnograficznego
  4. Spotkania edukacyjne z policjantami
  5. Warsztaty z rękodzieła

WSPARCIE PRAWNO-DORADCZE DOSTĘPNE DLA SENIORA” (lider projektu Fundacja Dzieła Kolpinga) projekt finansowany z Rządowego Programu ASOS.

W ramach projektu realizowano bardzo wiele działań m.in.

1. Prowadzono Senioralny Punkt Porad Prawnych i Obywatelskich „Kolping”
  2. Prelekcje na temat – „prawa seniorów”,
  3. Kurs komputerowy

„GODNOŚĆ CZŁOWIEKA- MOJA, TWOJA, NASZA”  – (lider projektu Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce ) projekt finansowany z Rządowego Programu ASOS

W ramach projektu realizowano bardzo wiele różnorodnych działań m.in.

1. Kolpingowskie Forum Seniora – w ramach tego działania 3 osoby z KKS Bochnia miały możliwość spędzenia tygodnia w Rabce Zdrój .
  2. realizowano akcje „Niedzielny obiad dla seniora”
  3. zorganizowano wyjazd do teatru na spektakl „Akt równoległy”
  4. został nagrany film promujący ideę „niedzielnych obiadów dla seniora”